FUAR HABERLERİ

İş Sağlığı ve Yangın Güvenliği Fuarı Başarı İle Gerçekleşti

Toplam okunma sayısı: 1611
28 Eyl 2016
Alanında düzenlenen tek fuar olan SHF Fuarları hareketli geçen son günüyle başarılı bir final yaparak kapanışını gerçekleştirdi. İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) iş sağlığı ve iş güvenliği ile yangın, acil durum ve arama-kurtarma sektörlerinin buluşmasına ev sahipliği yapan SHF Fuarları, başarılı organizasyonu sayesinde hem ziyaretçilerden hem de fuar katılımcısı firmalardan tam not aldı.
SHF Fuarları sektörde iz bırakan bir organizasyonla kapanışı yaptı. Hem eğitici sunum ve aktiviteleri hem de eğlenceli stant şovlarıyla ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatan SHF Fuarları’yla iş sağlığı ve güvenliği sektörünün yanı sıra, yangın ve acil durum sektörü de yeni iş sezonuna heyecan verici bir başlangıç yapmış oldu. Toplamda 7000 m2 alanda gerçekleşen SHF Fuarlarında yurtiçinden 174 yurtdışından 27 olmak üzere toplamda 181 katılımcı yer aldı, 4 gün boyunca devam eden SHF Fuarlarını, 8.096 kişi ziyaret etti.

SHF Fuarları ile eş zamanlı olarak düzenlenen İSG Konferansı sayesinde İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki tüm sektör temsilcileri, kamu kurumu ve kuruluşlar, akademisyen ve öğrenciler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) ‘in destekleri ile 5.kez bir araya geldi.

SHF Fuarlarının 2. ve 3. Günü devam eden konferansta Mesleki Eğitim ve Zorunlu İSG Eğitimleri, İSG Katip Uygulaması, Kamuda İş Sağlığı ve Güvenliği ile Kişisel Koruyucu Donanımlar konuları ele alındı.Katılımcılar arasında yer alan Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) standında bulunan mobil deprem simülatörü ve yangın eğitim mobil mutfağı sayesinde ziyaretçiler deprem ve yangın gibi acil durumlarda alınması gereken önlemler ve dikkat edilmesi gereken durumlar hakkında bilgilendirildi.

Marmara Tanıtım Fuarcılık tarafından düzenlenen, sektörün bir araya geldiği tek organizasyon olan SHF Fuarları hakkında gerek ziyaretçilerle yapılan anketlerde gerekse fuar katılımcılarıyla yapılan röportajlarda sektörün fuardan duyduğu memnuniyet, iş hacmi ve ticari konulardaki tatmin ve organizasyona yönelik takdirler ön plana çıkmaktadır.

Haber: Yangınx Haber