FUAR HABERLERİ

Elektrik Teknolojileri ve Bina Otomasyon Fuarı Düzenlendi

Toplam okunma sayısı: 2182
28 Kas 2016
Prysmian Group Türkiye, yapı sektörünü bir araya getiren Elektrik Teknolojileri ve Bina Otomasyon Fuarı’nda (EBO 2016), yeni teknolojileri sergilemenin yanı sıra, düzenlenen panelde CPR- Yapı Malzemeleri Yönetmeliği hakkında, sektör temsilcilerine bilgiler verdi.
Elektrik teknolojileri ve bina otomasyon sistemleri alanında Türkiye’nin önemli organizasyonlarından biri olan Elektrik Teknolojileri ve Bina Otomasyon Fuarı (EBO 2016) 24-27 Kasım tarihleri arasında Ankara Congresium’da düzenlendi.

Elektrik teknolojilerinden bina otomasyonuna, aydınlatmadan kesintisiz ve alternatif güç kaynaklarına, akıllı bina sistemlerinden, enerji ve telekomünikasyon kablolarına kadar çok geniş bir yelpazedeki ürün ve teknolojilerin sergilendiği fuarda, Prysmian Group Türkiye de standında ziyaretçileri ağırladı. Ayrıca Prysmian Group Türkiye, fuar kapsamında 25 Kasım Cuma günü düzenlenen seminerde sektör temsilcilerine, kablolar için 1 Temmuz 2017 tarihi itibariyle kanunen zorunlu hale gelecek CPR – Yapı Malzemeleri Yönetmeliği hakkında bilgiler aktardı.Fuara, elektrik sektörü ve tesis yönetimi alanında faaliyet gösteren enerji, elektronik, bilişim ve yazılım konuları ile ilgilenen sektör firmaları, firma sahipleri, çalışanlar, sektör ilgilileri, akademisyenler ve üniversite öğrencileri katıldı.

Binalarda can ve mal güvenliğinin, kullanılan malzemelerin yangın esnasında gösterecekleri performans ile birebir ilişkili olduğunu belirten Prysmian Group Türkiye Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Tamer Yavuztürk, seminerde yaptığı konuşmada, günümüzde inşa edilen yapılarda, yüksek miktarda kullanılan malzemelerden biri olmalarından dolayı kablo seçiminin güvenli yaşam alanlarının inşa edilmesinde çok kritik ve önemli bir rol oynadığına dikkat çekti. Yavuztürk, CPR – Yapı Malzemeleri Yönetmeliği’nin Avrupa kablo pazarında kalite ve güvenlik seviyesini yükseltmek için bir dönüm noktası olduğunu, tüm Avrupa Birliği ülkeleri ile birlikte, ülkemizde de 1 Temmuz 2017’de zorunlu hale gelecek EN 50575 standardının uygulamaya geçilmesinin büyük önem taşıdığını ve tedarik zincirindeki kablo üreticilerinden, son kullanıcıya kadar Yapı Malzemeleri Yönetmeliği’nin herkese ciddi bir sorumluluk getirdiğini vurguladı.

Kablo sektöründe ürünlerine CPR test sertifikası alan ilk şirket olmanın gururunu yaşadıklarını belirten Prysmian Group Türkiye CEO’su Erkan Aydoğdu ise, “Güçlü teknik uzmanlığımız ve CPR testleri için akredite edilmiş Mudanya’daki laboratuvarımız ile Türk kablo sektöründe yeni performans beyanı ve CE etiketlemesi sürecinde geçişin rahat olabilmesi için yıllardır büyük çaba içindeyiz. Son zamanlarda yaptığımız yatırımlarla, TÜRKAK'tan akredite laboratuvarlarımız, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylı Türkiye’nn ilk ve tek kablo Ar-Ge Merkezimiz ve Prysmian Group dünya mühendislerinin eğitildiği Mudanya Üretim Akademisi ile farklılık yaratmaya devam ediyoruz. 2012 yılından itibaren yürüttüğümüz “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir...” girişimimizde üzerinde durduğumuz kaliteli ve güvenli ürün yolculuğumuzdaki önemli etaplardan birisi olan CPR konusunda da bir ilke imza atarak sektördeki liderliğimizi bir kez daha gösteriyor ve tüm paydaşlarımızı bilgilendirmeye devam ediyoruz. Yapı Malzemeleri Yönetmeliği’ndeki uzmanlığımızla bu sertifikayı sektörümüzde alan ilk firma olmaktan gurur duyuyoruz ve bir kez daha Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” dedi.

Haber: Yangınx Haber