ÜRÜN HABERLERİ

Yangına Argesiyle Dur Diyor!

Toplam okunma sayısı: 932
23 Mar 2016
İnşaat sektörüne yönelik geliştirdiği ürünlerle fark yaratan Hilti’nin Türkiye operasyonu Hilti Türkiye, pasif yangın durdurucu ürünleriyle TÜYAK 2015 Yangın ve Güvenlik Sempozyumu ve Sergisi’ne katıldı.

12 – 13 Kasım 2015 tarihleri arasında WOW İstanbul Hotels ve Convention Center’da gerçekleştirilen etkinlikte Hilti Türkiye, 4 saate kadar yangın, duman ve ısı dayanımı sağlayan Ar-Ge harikası pasif yangın durdurucu ürünlerini tanıttı ve sergiledi.

Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı ve Yangından Korunma Derneği (TÜYAK) tarafından bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen TÜYAK 2015 Yangın ve Güvenlik Sempozyumu ve Sergisi, sektöre yön veren birçok katılımcıyı bir araya getirdi. Yangın ve güvenlik alanında bilimsel ve teknolojik gelişmelerin tartışıldığı sempozyuma pasif yangın durdurucu ürünlerini tanıtmak üzere katılan Hilti Türkiye, Pasif Yangın Durdurucular ve Sismik konulu bir sunum da gerçekleştirdi.

Ödüllü yangın durdurucular

Yangın yalıtım ürünlerinde niteliklerinin yanı sıra uygulama kolaylığıyla da fark yaratan Hilti, 8 farklı sınıfta 31 yangın durdurucu ürüne sahip. Mastik, sprey, köpük, kelepçe, sargı, bandaj, boya, yastık, harç, macun ve kablo koruma boyası gibi ürün çeşitleri sunan Hilti, binaların her alanına ve her ihtiyacına inovatif ve ödüllü ürünleriyle cevap veriyor.

2010 yılından bu yana alanının önemli ödüllerine sahip olan Hilti’nin, yangın yalıtım ürünleri ailesinde yer alan Hilti Yangın Durdurucu Esnek Tuğla ürünü, 2014 yılında 11.’si düzenlenen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde En İyi Yangın Yalıtım Ürünü 2013 Ödülü’nün sahibi oldu. Patenti Hilti’de bulunan bir inovasyon ürünü olan Hilti Yangın Durdurucu Esnek Tuğla, yangın anında genleşerek 4 saate kadar yangın, duman ve ısı dayanımı sağlıyor.

2012 yılında Yangın Durdurucu Derz Dolgu Spreyi ile Yılın En iyi Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülü’nü, 2011 yılında ise Yangın Durdurucu Manşon ile Yılın En İyi Yangın Yalıtım Ürünü Ödülü’nü alan Hilti’nin yangına “DUR” diyen ürünleri birer inovasyon harikası olarak dikkat çekiyor.

Haber: Yangınx Haber